Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

ΑΧΕΛΩΟΣ Αγγελοκάστρου. ΟΛΙΚΗ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ.

Ολική επαναφορά στο καλό αγωνιστικό πρόσωπο του α’ γύρου έγινε στον ΑΧΕΛΩΟ Αγγελοκάστρου μετά την «κοιλιά» που είχε κάνει, και τις απρόσμενες ανακατατάξεις, την περίοδο των εορτών. Έτσι και σήμερα βρέθηκε σε μια καλή αγωνιστική μέρα, και πέρασε ένα εύκολο απόγευμα μέσα στο Αγγελόκαστρο κερδίζοντας πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ 3-1 τον ΑΜΦΙΛΟΧΟ. Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι θα μπορούσε να φιλοδωρήσει με περισσότερα γκόλ την άλλοτε κραταιά ομάδα της Αμφιλοχίας. Το πρώτο γκόλ όμως ήρθε αργά, μόλις 3 λεπτά πρίν τη λήξη του ημιχρόνου απ’ τον Στάθη Ζαλοκώστα, κι έτσι το 0-0 μεχρι εκείνη τη στιγμή έκανε τους Αμφιλοχιώτες να αντιστέκονται σθεναρά. Στο πρώτο δεκάλεπτο όμως του δευτέρου ημιχρόνου με δυό ακόμα γκόλ οι γηπεδούχοι καθάρισαν το παιχνίδι. Ένα στο 51ο λεπτό απ΄ τον νεοαποκτηθέντα απ’ τον Όμηρο Νεοχωρίου Δημ. Καρατζογιάννη και το άλλο στο 57ο απ’ τον γερόλυκο των γηπέδων Πάνο Καρίμπα. Το μόνο που κατάφεραν οι του Αμφίλοχου, ήταν να κερδίσουν ένα πέναλτι στο 61ο που απέφερε και την αποβολή του Αρχηγού του ΑΧΕΛΩΟΥ Κωνσταντίνου και που μετέτρεψε σε γκόλ ο Λιανός κάνοντας και το τελικό 3-1. Καστρινός.
Φωτο:Agriniopress.gr                           ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ.