Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

ΑΧΕΛΩΟΣ Αγγελ/στρου. ΤΟ ΘΕΡΜΟ ΗΘΕΛΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ.

Με νίκη συνέχισε ο Απόλλωνας Θέρμου που επικράτησε με 2-1 του φιλοξενούμενου Αχελώου Αγγελοκάστρου. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα. Με την έναρξη της επανάληψης και στο 47' ο Καρβελάς Αδ. έδωσε το προβάδισμα στον Απόλλωνα. Πέντε λεπτά αργότερα (52') ο Πελεκάνος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατέφερε ο Αχελώος ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1 στο 55' με τον Λ. Ζαλοκώστα.
Απόλλων (Β. Πστρωμάς): Κούντρας, Καλλιακμάνης Δ.Γ. (78' Χρυσικός Β.), Καλλιακμάνης Δ.Κ., Ρόκκος, Γιαννοκώστας, Αλπέντζος, Κερβελάς Αδ., Κόκκοτος (34' Πελεκάνος), Φάτσαλης (46' Κοθρούλας), Κούκος (73' Καρβελάς Αλ.), Στεργίου
Αχελώος: Τσιλίκας, Χόντος, Παντής (54' Αριστόπουλος), Τσιλιπάνος, Σαγάνας Γ. (65' Ζαλοκώστας), Προβίδας, Μαχμούτ, Ζαλοκώστας Λ., Μήκας, Θώδης, Φούντας (46' Σαγάνας Μ)