Σάββατο 24 Μαρτίου 2018

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗ.

Η Φλόγα έκανε την ανατροπή και πήρε την νίκη με σκόρ 2-1 απέναντι στον Αχελώο Αγγελοκάστρου παραμένοντας σταθερά στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας . Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα, έχασαν καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκόρ με τους Κράνη και Ζαχαράκη αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκόρ στο 42ο λεπτό με τον Τσιμπούκα, που ήταν και σκόρ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισαν αρχικά στο 68ο λεπτό με τον Κράνη και έκαναν την ανατροπή στο 72ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Βασιλογιάννη. Διαιτητές: Καραβασίλης, Κακατσίδης, Καλυβόπουλος.
Ροή του μάτς:
10′ Φάουλ του Κράνη ο Ζαχαράκης δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ
12′ Σέντρα απο δεξιά του Νταλαπέρα, ο Κράνης πιάνει την καρφωτή κεφαλιά και ο Τσιλίκας διώχνει δύσκολα σε κόρνερ
18′ Σέντρα του Νταλαπέρα ο Κράνης απέναντι απο τον Τσιλίκα πιάνει την κεφαλιά άουτ
21′ Σούτ του Σ.Νούλα η μπάλα άουτ
24′ Ο Τσιμπούκας με ατομική προσπάθεια μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει άουτ
42′ Γκολ: Αντεπιθεση απο αριστερά με τον Λ.Ζαλοκώστα που βγάζει την σέντρα, η μπάλα φτάνει στην απέναντι πλευρά στον Θώδη που κάνει νέα συρτή σέντρα και ο Τσιμπούκας μέσα απο την περιοχή με πλασέ την στέλνει στα δίχτυα για το 1-0
43′ Σούτ του Κράνη κοντράρει στον Αριστόπουλο και καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιλίκα
58′ Ο Νταλαπέρας στρώνει την μπάλα στον Βασιλογιάννη που κάνει το σούτ απο πλάγια και διώχνει σε κόρνερ ο Τσιλίκας
63′ Συρτή σέντρα του Βασιλογιάννη και ο Μπρέσιακας απο το ύψος της μικρής περιοχής σουτάρει άουτ
65′ Άνάποδο ψαλίδι του Φραγκούλη και ο Τσιλίκας με την άκρη των δακτύλων πετάει την μπάλα κόρνερ
68′ Γκόλ: Ο Γκουτσέλης κάνει την προσπάθεια απο δεξιά μπαίνει στην περιοχή και στρώνει στον Κράνη που με σούτ απο το ύψος του πέναλτι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1
72′ Γκολ: Ο Παντής ανατρέπει τον Βασιλογιάννη και ο διαιτητής δίνει το πέναλτι..Το εκτελεί ο ίδιος ο Βασιλογιάννης στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1
87′ Συρτό σούτ του Σ.Νούλα η μπάλα καταλήγει άουτ
93′ Σούτ του Σ.Νούλα και εντυπωσιακή απόκρουση του Τσιλίκα σε κόρνερ
Φλόγα Παλαιομάνινας (Γιώργος Γιάκος): Μπαλάφας, Γκουτσέλης, Β.Νούλας (66′ Στριμμένος), Παναγιωτόπουλος, Σαλμάς (46′ Μπρέσιακας), Νταλαπέρας, Σπυριλιώτης (46′ Φραγκούλης), Ζαχαράκης, Κράνης (86′ Κουρσάρης), Σ.Νούλας, Βασιλογιάννης
Αχελώος Αγγελοκάστρου (Βαλάντης Ζώης): Τσιλίκας, Χόντος, Παντής (73′ Ε.Ζαλοκώστας), Τσιλιπάνος, Αριστόπουλος, Ανδρεάκης, Τσιμπούκας (55′ Μαχμούτ), Λ.Ζαλοκώστας (55′ Μ.Σαγάνας), Προβίδας, Θώδης (89′ Γ.Σαγάνας), Φούντας